Dzisiejszy dzień to :
Szukaj :
Kasy fiskalne
Nowe obowiązki serwisu
Nowe obowiązki podatników i serwisów

Zakończenie pracy kasy

Drukarki fiskalne
Drukarki EMAR - Błonie
Rozporządzenia
Mały poradnik podatnika
Zmiana serwisu
Oprogramowanie
Programy dla Firm
Kontakt
Adresy
   
   
 
Strona głównakopiuj tekstnawigatordrukuj tekstwyślij linkadministracja
 
Nowe obowiązki serwisu
 

Nowe obowiązki serwisów

Obecnie serwisant wykonuje przegląd techniczny kasy w terminie 3 dni od momentu zgłoszenia kasy do przeglądu (dotychczas było to 5 dni).

W stosunku do poprzednich przepisów serwisant ma obowiązek dodatkowo, podczas obowiązkowego przeglądu, sprawdzić poprawność ustawień zegara kasy.

Przegląd techniczny jest odnotowywany w książce kasy oraz zarejestrowany jako zdarzenie w pamięci fiskalnej – w przypadku kas online. Do książki kasy dołącza się zalecenia pokontrolne oraz kopię dokumentu potwierdzającego wykonanie tego przeglądu.

O braku przeglądu skarbówka dowie się z raportów serwisów

Podmioty prowadzące serwis kas, zobowiązane są składać do właściwego dla podatnika naczelnika urzędu skarbowego wykaz wykonanych przeglądów technicznych w kasach z kopią papierową i z kopią elektroniczną w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym został dokonany przegląd. Wykaz zawiera imię i nazwisko lub nazwę i numer identyfikacji podatkowej podmiotu prowadzącego serwis i podatnika, numer ewidencyjny i numer unikatowy kasy rejestrującej. Dzięki tym informacjom organy podatkowe bez trudu ustalą podatników, którzy nie zachowali terminu do dokonania przeglądu.

 
 
Odsłon: 1070 Stan : aktualny
Data dodania: 2019-07-19 06:29:00
Ostatnia modyfikacja: 2019-07-28 06:50:00
 
 
   
administrator
 
 
Copyright © 2020 StanCom - Wszelkie prawa zastrzeżone