Dzisiejszy dzień to :
Szukaj :
Kasy fiskalne
Nowe obowiązki serwisu
Nowe obowiązki podatników i serwisów

Zakończenie pracy kasy

Drukarki fiskalne
Drukarki EMAR - Błonie
Rozporządzenia
Mały poradnik podatnika
Zmiana serwisu
Oprogramowanie
Programy dla Firm
Kontakt
Adresy
   
   
 
Strona głównakopiuj tekstnawigatordrukuj tekstwyślij linkadministracja
 
Zmiana serwisu
 

Kasy fiskalne 2019: Nowe obowiązki podatników i serwisów

Równocześnie z wejściem w życie ustawy wprowadzającej kasy on-line, zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących. Określiło ono nowe zasady używania kas on-line oraz kas starszych typów (z papierowym i elektronicznym zapisem kopii), wprowadzając jednocześnie nowe obowiązki dla użytkowników wszystkich rodzajów kas. Dzisiaj o zmienionych zasadach serwisowania.

Wykaz serwisantów

Podatnik używający kas (online, z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii) jest obowiązany do wyboru oraz korzystania z usług podmiotu prowadzącego serwis, widniejącego w wykazie serwisantów, który jest opublikowany i na bieżąco aktualizowany.

Wykaz prowadzony jest przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na stronie BIP MF, w postaci elektronicznej - jest to wykaz serwisantów, którzy są upoważnieni do wykonywania serwisu kas danego typu (typów).

Wykaz zawiera dla konkretnego serwisanta numer jego identyfikatora oraz listę typów kas, do których posiada uprawnienia wraz z datą (przy każdym typie) ważności uprawnienia dla tego typu kasy.

Uprawnienia serwisanta można sprawdzić pod tym adresem.

https://www.podatki.gov.pl/wyszukiwarka-uprawnien-serwisantow/


Zmiana serwisu

Do 30 czerwca 2019 r. zmiana podmiotu prowadzącego serwis niewynikająca z naruszenia warunków jego prowadzenia mogła być dokonana, na wniosek podatnika, za zgodą podmiotu prowadzącego serwis główny, z tym że nie mógł on odmówić zgody na zmianę podmiotu prowadzącego serwis, jeżeli warunki cenowe i miejsca jego świadczenia są korzystniejsze dla podatnika.

Zgodnie z nowymi zasadami zmiany podmiotu prowadzącego serwis kasy, po 30 czerwca 2019 r. podatnik może dokonać bez uprzednio uzyskanej zgody podmiotu prowadzącego serwis główny. Jest natomiast zobowiązany o tej zmianie zawiadomić podmiot prowadzący serwis główny w ciągu 5 dni od jej dokonania. Nie ma natomiast obowiązku powiadamiania o zmianie naczelnika urzędu skarbowego. Dokonując wyboru podmiotu prowadzącego serwis kas należy sprawdzić, czy serwisant z tego (nowego) podmiotu znajduje się w wykazie, o którym wspomnieliśmy wcześniej.

 

 
 
Odsłon: 1057 Stan : aktualny
Data dodania: 2010-07-26 08:30:00
Ostatnia modyfikacja: 2019-07-19 06:39:00
 
 
   
administrator
 
 
Copyright © 2020 StanCom - Wszelkie prawa zastrzeżone